()

سردخانه صنعتی یا Industrial Coldstore چیست ؟

سردخانه صنعتی، به عنوان یک فضای مخصوص برای نگهداری بهینه کالاها، از تجهیزات برودتی و تجهیزات سرمایشی آشپزخانه صنعتی بهره می‌برد. این سردخانه‌ها توسط شرکت ساتراپ پیشگام تجهیز با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های مدرن و تجهیزات آشپزخانه صنعتی به صورت تخصصی طراحی و ساخته می‌شوند. تجهیزات پیشرفته آشپزخانه صنعتی در این سردخانه‌ها از فساد کالاها جلوگیری کرده و کیفیت مواد نگهداری شده را به مدت طولانی تضمین می‌نماید.

استفاده گسترده این سردخانه‌ها در نگهداری انواع مواد غذایی، محصولات کشاورزی، داروها، سیستم‌های نظامی، میوه و سبزیجات، از تجهیزات آشپزخانه صنعتی به عنوان یک ابزار حیاتی در حوزه نگهداری کالاها استفاده می‌کند.

 

برای استعلام قیمت با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

 

در راستای ارائه راهنمای خرید، شرکت ساتراپ پیشگام تجهیز با تجربه در طراحی و ساخت سردخانه صنعتی. به معرفی و ارائه بهترین گزینه‌ها در زمینه تجهیزات آشپزخانه صنعتی و سردخانه صنعتی می‌پردازد. این تجهیزات از نظر دما و رطوبت، کیفیت بالا و ایمنی محصولات را به بهترین شکل حفظ می‌نمایند.

سردخانه، مکانی است که برای نگه‌داری انواع مواد خوراکی یا دیگر اقلامی که نیاز به دمای پایین دارند، به‌کار می‌رود. این فضا طراحی شده است تا از کاهش کیفیت و خراب شدن محصولات جلوگیری کند.

برای مثال، تولیدکنندگان لبنیات و پروتئین‌ها می‌توانند محصولات خود را در انواع یخچال‌های صنعتی نگه‌داری کنند؛ اما به منظور افزایش طول عمر و حفظ کیفیت محصولات، از سردخانه‌ های خاص نیز استفاده می‌کنند.
استفاده از سردخانه‌ها به قرن نوزدهم میلادی بازمی‌گردد، زمانی که نخستین سیستم‌های تبرید تراکمی ساخته شدند. در آن دوران، این سیستم‌های سرمایشی به شکل محفظه‌های کوچک بودند.

اما با گذر زمان، پیشرفت یافته و دستگاه‌ها، یخچال‌ها و سردخانه‌های پیشرفته‌تری طراحی و ساخته شدند. امروزه حتی سردخانه‌های با ابعاد چند هزار متری را مشاهده می‌کنیم که با امکانات فراوانی مجهز شده‌اند.

 

انواع سردخانه های صنعتی

در واقع سردخانه های صنعتی به چهار منظور استفاده می‌شوند:
فریزر و یخچال‌ها
از این دستگاه در خانه جهت نگهداری مواد غذایی که برای تازه ماندن باید در سرما نگهداری شوند، استفاده می‌شود. میتوانید در مورد سردخانه لبنیات اطلاعات بیشتری را از مقاله لینک شده بخوانید.
یخچال فروشگاهی
عملکرد آن مانند یخچال خانگی است، اما تفاوت آن در ظرفیت بیشترش برای نگهداری مواد غذایی است.
سردخانه های صنعتی و تجاری
سردخانه‌ صنعتی و صنعتی کاربردهای مختلفی دارند که به عنوان نمونه می‌توان به صنایع دارویی و شیمیایی اشاره کرد. واکنش‌های شیمیایی و پتروشیمی نیازی به کنترل دمای فرآیند ندارند، اما با استفاده از کنترل دما می‌توان بازده کلی را افزایش داد و این یک امتیاز قابل توجه محسوب می‌شود. انجام عملیات‌هایی مانند تقطیر، تراکم و کریستالیزاسیون مستلزم حذف گرما است که نشان دهنده ضرورت سیستم تبرید است.
هم‌چنین تبرید عنصر حیاتی در صنعت غذا و نوشیدنی است. سیستم خنک‌کننده محصولات غذایی و آشامیدنی را برای مدت طولانی حفظ می‌کند و از آلودگی میکروبیولوژیکی احتمالی جلوگیری می‌کند. دمای مناسب مهم‌ترین عامل برای حفظ ایمنی مواد غذایی را تضمین می‌کند.

 

 

 

سردخانه صنعتی چیست؟
سردخانه صنعتی چیست؟

 

انواع سردخانه‌ ها با توجه به نوع محصول

عمدتاً سیستم‌های برودت در سردخانه‌ صنعتی نگهداری و صنایع تولید و بسته‌بندی مواد غذایی، خصوصاً محصولات مرتبط با مواد پروتئینی، لبنیات، میوه‌ها و سبزیجات به کار گرفته می‌شود.

که در حالت کلی در ایران تمام سردخانه ها به این نام ها شهرت دارند

 • سردخانه بالای صفر
 • سردخانه زیر صفر
 • سردخانه دو مداره
 • سردخانه متحرک و کانکسی
 • تونل انجماد

سردخانه‌ها و سیستم‌های سرمایش صنعتی به لحاظ محصول، عموماً در یکی از سه دسته‌بندی زیر قرار می‌گیرند:

 

 

برای استعلام قیمت با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

 

سردخانه‌ صنعتی بالای صفر

بیشتر محصولات را نمی‌توان در دمای پایین نگهداری کرد، چون باعث نابودشدن بافت فیزیکی و شیمیایی محصول می‌شود و به تدریج کیفیت کالا را پایین می‌آورد. بنابراین به سردخانه‌هایی نیاز است که دمای بالای صفر داشته باشند. معمولاً از سردخانه‌های صنعتی بالای صفر زمانی استفاده می‌شود که محصول را برای مدت کوتاهی در سردخانه نگه می‌دارند. دمای نگهداری سردخانه‌ صنعتی بالای صفر 1+ تا 4+ درجه سانتی گراد است.

سردخانه‌های بالای صفر را سردخانه کوتاه مدت یا بلند مدت نیز می‌نامند. سردخانه کوتاه مدت معمولاً با ورود محصول و جایگزینی سریع آن همراه است؛ بسته به نوع محصول، زمان نگهداری از یک تا دو روز به یک هفته یا بیشتر تغییر می‌کند، اما به ندرت از 15 روز بیشتر می‌شود. البته گاهی اوقات مدت زمان نگهداری محصول در این سردخانه‌ها بیشتر از این مدت زمان است.

ساخت سردخانه نگهداری بلند مدت در انبارهای تجاری (سردخانه عمومی) انجام می‌شود. در این حالت زمان نگهداری محصول به نوع و شرایط ورودی محصول بستگی دارد.

لازم به ذکر است که از این نوع سردخانه بیشتر برای محصولات کشاورزی مانند میوه‌ها و سبزیجات استفاده می‌کنند که نباید برای مدت طولانی در سردخانه باشد چون کیفیت و تازگی خود را از دست می‌دهند.

سردخانه‌های صنعتی زیر صفر

دمای کار در این نوع سردخانه های صنعتی حدود ۱۸- درجه سلسیوس است. کارایی سردخانه‌های بالای صفر دقیقاً بر عکس سردخانه‌های صنعتی زیر صفر است، چون هدف ابزار سرمایشی زیر صفر منجمدکردن محصولات می‌باشد اما در سردخانه‌ صنعتی بالای صفر هدف فقط خنک‌کردن محصولات است.

عموماً برای نگهداری محصولات پروتئینی مانند گوشت قرمز و فرآورده‌های آن، گوشت مرغ و ماهی و مواد غذایی مثل کره و پنیر، از سردخانه صنعتی زیر صفر استفاده می‌شود و زمان نگهداری محصول در آن طولانی مدت است.

 

تونل انجماد چیست؟

در سال‌های اخیر، تونل‌های انجماد انتخابی برای کارخانه‌ها و تولیدکنندگان بوده است. با افزایش تقاضا برای محصولاتی که در تمام طول سال در دسترس هستند، تولیدکنندگان محصولات غذایی بیش از هر زمان دیگری تحت فشار هستند. با این حال، فقط فریز کردن محصولات کافی نیست. فناوری انجماد مورد استفاده باید به اندازه کافی خوب باشد تا کیفیت، طعم و بافت محصول را حفظ کند. اینجاست که تونل‌های انجماد وارد عمل می‌شوند.

شاید دوست داشته باشید!  اهمیت آشپزخانه های صنعتی در صنعت غذا

تونل‌های انجماد، فریزرهای تخصصی انجماد سریع منحصر به فرد Individual Quick Freeze (IQF) هستند که می‌توانند مقادیر زیادی از محصولات را در مدت زمان کوتاه منجمد کنند و در عین حال مطمئن بود که محصولات بدون چسبیدن محصول به هم منجمد می‌شوند و در نتیجه کیفیت دچار مشکل نمی‌شود. این روش تخصصی انجماد به عنوان IQF شناخته می‌شود.

برای استعلام قیمت با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

این کار با سه روش مختلف انجام می‌شود:

1. انجماد به وسیله گردش هوای سرد:

در این روش، هوای سرد را بر روی محصولات غذایی می‌دمند و با توجه به موارد مختلفی مانند نوع محصول و ظرفیت سیستم این کار در مدت زمان مشخصی انجام می‌شود. جهت چرخش بهتر هوا، مواد غذایی با شیوه خاصی چیدمان می‌شوند و برای دمیدن هوا، اواپراتورهای زمینی و هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2. انجماد به وسیله تماس غیر مستقیم:

در این روش، از فریز کردن به وسیله اواپراتورهای صفحه‌ای استفاده می‌شود. در واقع مبرد از درون این صفحات می‌گذرد و مواد غذایی با سطح صفحه در تماس هستند. از این روش برای مقدار کم مواد غذایی استفاده می‌شود.

3. انجماد به وسیله مستغرق کردن مواد غذایی در مایع سرد:

برای انجماد برخی مواد، از این روش استفاده می‌شود و مزیت آن، انجماد محصولات به شکل مجزا و جلوگیری از انباشتگی مواد غذایی روی هم است. از معایب این روش، می‌توان به نفوذ مایع به درون ماده غذایی اشاره کرد که باعث کم شدن کیفیت محصول می‌شود.

دما در تونل انجماد در حدود ۴۰- درجه سلسیوس است. کاربردهای تجاری تونل‌های انجماد بسته به صنعتی که تونل انجماد در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد، بسیار زیاد و متنوع است. با این حال، بیشترین استفاده از تونل انجماد در صنایع غذایی و تولیدی دیده می‌شود. صنایعی که در تولید و توزیع ماهی‌های آب شیرین و آب شور، میوه‌ها و سبزیجات بسته‌بندی شده و انواع گوشت‌ها فعالیت می‌کنند.

تونل‌های انجمادی هم وجود دارند که می توانند خط تولید را به دلیل یخ زدن محصولات تکان دهند تا اطمینان حاصل شود که محصولات جداگانه همیشه از هم جدا شده اند و به یکدیگر نمی‌چسبند. تونل‌های انجماد هم‌چنین برای انجماد محصولاتی مانند غذاهای پخته شده، شیرینی‌ها و غذاهای فرآوری شده هم استفاده می‌شوند.

علاوه بر این موارد، تونل‌های انجماد هم‌چنین برای تجهیزات پزشکی که نیاز به نگهداری در دمای معینی دارند و هم‌چنین فرآوری مواد شیمیایی صنعتی که برای رسیدن به آستانه‌های دمایی خاص مورد نیاز هستند، استفاده می‌شوند.

فرقی که بین تونل انجماد و سردخانه‌های نگهداری وجود دارد در اواپراتورهای آن‌ها است. در تونل انجماد اواپراتور به صورت ایستاده می‌باشد تا باد به صورت مستقیم در محصول حرکت داشته باشد. ضمن این‌که برای جریان بهتر باد، سقف کاذبی نیز ایجاد می‌کنند که حرکت باد را به صورت چرخشی سیرکوله کند. این نوع اواپراتورها با توان برودتی بالا، فاصله فین زیاد و دمنده‌های هوا با حجم هوادهی و فشار استاتیک بالا طراحی و ساخته می‌شوند.

 

فرق دیگر تونل با سردخانه نگهداری در این است که در تونل، انجماد محصول در زمان کمی (مثل 8 الی 10 ساعت) انجام می‌شود. اگر محصول در زمان کمی منجمد نشود، دمای مغز محصول پائین نمی‌رود و نمی‌توان برای مدت طولانی آن‌را نگهداری کرد. در تونل سرعت هوا باید بالای 3 متر در ثانیه باشد. 

 

 

قسمت های اصلی سردخانه ها

 

 

سردخانه بستنی

دمای مورد نیاز برای نگهداری و انبار بستنی، بین -15 تا -36 درجه سلسیوس است و به همین دلیل، سردخانه های بستی جزو سردخانه های زیر صفر هستند. سردخانه های بستنی به دلیل نیاز به دمای بسیار پایین، به چیلرهایی با توان بالا نیاز دارند ؛ بنابراین در این سردخانه ها، هزینه های جاری نیز بالا است.

 

 

انواع سردخانه بر اساس نوع مبرد

سردخانه صنعتی آمونیاکی

عموماً در سردخانه‌های بالای ۲۰۰۰ تن از مبرد آمونیاک یا R717 استفاده می‌شود. گاز آمونیاک ارزان بوده و برای استفاده در مقادیر زیاد مقرون به صرفه می‌باشد . از دیگر مزایای آمونیاک این است که به لایه اوزون آسیب نمی‌رساند. تنفس گاز آمونیاک و هم‌چنین برخود آمونیاک با سطح پوست و چشم بسیار خطرناک است.

 

سردخانه صنعتی فریونی

هرچه ظرفیت سردخانه کوچک‌تر باشد، استفاده از گاز فریون به صرفه‌تر است. فریون گازی ترکیبی است که انواع گوناگونی دارد. استفاده از گاز R22 که پیشتر کاربرد زیادی داشت و توان برودتی خوبی ایجاد می‌کند، امروزه به دلیل خطرات محیط‌زیستی در حال منسوخ‌شدن است. در حال حاضر در سردخانه‌های فریونی استفاده از گاز R134a برای سردخانه‌های بالای صفر و گاز R404 برای سردخانه‌های زیر صفر توصیه می‌شود.

 

سردخانه صنعتی CO2

گاز CO2 گاز مناسب و نسبتاً بی‌خطری است که هم خطرات آمونیاک را ندارد و هم به لایه اوزون آسیب نمی‌رساند، که احتمال می‌رود در کنار دیگر مبردهای کم‌خطر در آینده نزدیک جایگرین مبردهای دیگر شود؛ با این‌حال هنوز در کشور ما چندان مورد استبال قرار نگرفته است.

 

برای استعلام قیمت با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

انواع سردخانه از نظر نوع جابجایی

سردخانه ثابت

این نوع سردخانه ها شامل تمام مواردی هستند که در بخش های قبل بررسی کردیم و به دلیل تنوع بالای محصولات، تنوع سردخانه های ثابت نیز بالا است.

 

سردخانه متحرک

برای غلبه بر مشکل حمل و نقل کالاها و محصولاتی که نباید دمای آن ها بالاتر از مقدار مشخصی باشد، از سردخانه های متحرک بر روی انواع خودروهای بزرگ و کوچک استفاده می شود. این سردخانه ها توان خود را از باتری ماشین با ولتاژ 24 ولت تأمین می کنند. از مهم ترین ویژگی این نوع از سردخانه ها وزن پایین آن ها است. سردخانه های متحرک می توانند برای مدت طولانی محصولات را در راه مبدأ به مقصد، سرد نگه دارند.

 

قسمت های اصلی سردخانه ها

 • کمپرسور
 • کندانسور
 • شیر انبساط
 • اواپراتور

 

 

سردخانه بالای صفر

 

نوع استفاده سردخانه بالای صفر

 • میوه‌ها
 • سبزیجات
 • مواد لبنی
 • محصولات غذایی فاسدشدنی
 • و سایر محصولاتی که نگهداری در دماهای مثبت برای حفظ کیفیت و عمر مفید آنها ضروری است.

این سردخانه‌ها با ساختارهای عایق حرارتی مناسب، تجهیزات کنترل دما و رطوبت، و سیستم‌های مدیریت هوا ساخته می‌شوند تا شرایط نگهداری بهینه برای محصولات فراهم شود. برخی از این سردخانه‌ها ممکن است قابلیت تنظیم دما و رطوبت را داشته باشند تا به نیازهای خاص محصولات متنوع پاسخ دهند.

شاید دوست داشته باشید!  10 فست فود زنجیره ای برتر جهان!

 

 

برای استعلام قیمت با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

 

نوع استفاده سردخانه زیر صفر

سردخانه زیر صفر یا سردخانه انجماد، نوعی از امکانات نگهداری و نگهداشت محصولات است که دمای داخل آن از -12 تا -23 درجه سانتی‌گراد متغیر است. این نوع سردخانه برای نگهداری محصولاتی که نیاز به دمای پایین‌تر از دمای یخ‌زدگی (0 درجه سانتی‌گراد) دارند، ایده‌آل می‌باشد.

محصولات قابل نگهداری در سردخانه زیر صفر شامل:

 • گوشت منجمد
 • مرغ منجمد
 • ماهی منجمد
 • سبزیجات منجمد
 • صیفی‌جات منجمد
 • و سایر محصولاتی که نیاز به دماهای پایین‌تر جهت حفظ کیفیت دارند.

این سردخانه‌ها از دوجداره‌ها یا ساختارهای عایق حرارتی مناسب برخوردار هستند تا دماهای پایین را به‌طور موثر حفظ کنند. برخی از سردخانه‌های انجماد همچنین دارای قابلیت کنترل دما و رطوبت هستند تا شرایط بهینه برای هر نوع محصول فراهم شود.

 

 

 

سردخانه زیر صفر

 

 

 

سردخانه دو مداره

سردخانه دو مداره، یک نوع امکانات نگهداری است که قابلیت عمل در دماهای بالای صفر و زیر صفر را دارد. با این وجود، لازم است توجه داشته باشید که نگهداری محصولات مختلف در شرایط بهینه، نیاز به سردخانه‌های مختلف دارد که از نظر اقتصادی امکان‌پذیر نیست.

پیش از اینکه این سردخانه‌ها را تخلیه کنید، حتماً فضای داخلی را کاملاً تمیز و ضدعفونی کنید. این اقدام مهم است تا جلوی بوگیری و انتقال بوهای ناخوشایند به مواد آتی را بگیرید و همچنین اطمینان حاصل کنید که فضا برای نگهداری محصولات جدید آماده است.

 

 

برای استعلام قیمت با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

 

سردخانه متحرک و کانکسی

سردخانه متحرک و کانکسی، دو نوع ساختمان متحرک و قابل حمل هستند که برای نگهداری محصولات در دماهای مورد نظر به کار می‌روند.

 1. سردخانه متحرک: سردخانه متحرک یا همان سردخانه تلفیقی، یک واحد قابل حمل است که به وسیله وسایل حمل و نقل مختلف به سرعت قابل جابجایی است. این نوع سردخانه معمولاً در مواقع اضطراری یا برای نیازهای موقت به کار می‌رود. مثال‌هایی از کاربردهای آن می‌تواند در رختخواب‌های میدانی یا مواقع بحرانی باشد.
 2. سردخانه کانکسی: سردخانه کانکسی، یک واحد ثابت است که معمولاً به شکل کانکس (کانتینر حمل و نقل بین‌المللی) طراحی شده و بر روی پایه‌های مناسب نصب می‌شود. این نوع سردخانه برای نگهداری محصولات به مدت طولانی و در مکان‌های ثابت یا پروژه‌های ساختمانی استفاده می‌شود. از این نوع سردخانه‌ها در زمینه‌های کشاورزی، صنعتی، یا فروشگاهی نیز استفاده می‌شود.

هرکدام از این نوع سردخانه‌ها مزایا و محدودیت‌های خود را دارند و انتخاب بین آنها بسته به نیازها و شرایط مورد نظر صورت می‌گیرد.

 

 

بررسی مشخصات فنی سردخانه صنعتی

مشخصات فنی سردخانه بیمارستانی
ولتاژ 1400W / 1.2A
منبع تغذیه 220 ولت / 50 هرتز (110 ولت / 60 هرتز)
متریال یخچال و فریزر ضد زنگ 304
کمپرسور کمپرسور Danfoss (اختیاری). هر اتاق با یک سیستم کمپرسور جداگانه
کنترل کننده دما هر اتاق با کنترل کننده دما جداگانه
درجه حرارت استاندارد: 0 تا -10 ℃ (± 0.1 ℃)

قابل تنظیم: + 5 ℃ تا -15

در، درب درب ایمنی با کلید. قاب درب با طراحی یک تکه منحصر به فرد تمیز کردن آن آسان است. تسمه مهر و موم درب قابل تعویض است.
فناوری فوم یک فناوری کف پلی اورتان. این ماده کف سبز / محیطی است. دستگاه کف یکبار مصرف به طور کلی.
این دستگاه را با سیستم عایق بندی کافی پشتیبانی می کند.
مبرد حفاظت از محیط زیست R404A
7 هشدار خطای سیستم دزدگیر دمای بالا ، دزدگیر دمای پایین ، دزدگیر خرابی سنسورها ، دزدگیر باز شدن درب ، دزدگیر خرابی برق ، دزدگیر باتری کم پشتیبان ، دزدگیر ولتاژ پایین
3 راه هشدار زنگ هشدار ، زنگ چشمک زن ، زنگ هشدار سیگنال از راه دور
گارانتی دارد

 

سایر سردخانه های شرکت ساتراپ پیشگام :

 • سردخانه میوه و لبنیات
 • سردخانه گوشت و مرغ
 • تونل انجماد
 • سردخانه بستنی (دو مرحله ای)
 • سردخانه کنترل اتمسفر
 • سردخانه معمولی

 

تفاوت انواع سردخانه های معمولی و صنعتی ،وظیفه اصلی سردخانه‌ها، نگهداری مواد بدون هیچ مشکلی برای مدت طولانی است

سردخانه صنعتی بالای صفر و زیر صفر

سردخانه صنعتی بالای صفر:

 در دمایی بین 1+ درجه تا 4+ درجه سانتی گراد بالای صفر در دو مدل سردخانه های کوتاه مدت و سردخانه های بلند مدت در بازار عرضه می شوند.

در سردخانه های کوتاه مدت معمولاً دمایی بالاتر از دمای انجماد را دارا هستند و نحوه عملکرد آن هم به این صورت است که محصولاتی که می خواهند در سردخانه های کوتاه مدت برای چند روز نگهداری شوند به تدریج وارد سردخانه خواهند شد و پس از چند روز نگهداری خارج شده و با محصولات جدید جایگزین می شوند حداکثر زمانی که برای نگهداری محصولات در سردخانه کودتاه مدت در نظر گرفته شده است 15 روز می باشد.

سردخانه های بلند مدت که در بازار به سردخانه های عمومی نیز از آنها یاد می شود بیشتر برای محصولاتی مانند سبزیجات، صیفی جات، میوه، مواد لبنیاتی مثل شیر و ماست و دوغ و کره و…، دارو، گل و گیاه کاربرد دارد.

 

سردخانه صنعتی زیر صفر:

برای انجماد محصولات در دمایی میانگین بین صفر تا منفی هیجده درجه زیر صفر ساخته می شوند و معمولا برای نگهداری گوشت، ماهی،…، مرغ یخ زده کاربرد دارند.

بسیاری از فروشگاه های کوچک و بزرگ، برای انبار کردن فرآورده های منجمد نیاز به سردخانه های زیرصفر دارند همچنین صنایع دیگری مثل کشتارگاه های گاو و گوسفند و شتر و مرغ، صنایع شیلات نیاز مبرم به سردخانه صنعتی دارند.

از دیگر کارخانجاتی که نیاز به سردخانه صنعتی دارد می توان به محصولات منجمد مثل انواع برگر، پیتزاها، ناگت و… می توان اشاره کرد.از انواع سردخانه زیر صفر می توان به سردخانه های زیرصفر کوچک یا اتاقی، سردخانه های زیر صفر کانکسی یا متحرک، سوله های بزرگ سردخانه دار زیرصفر نام برد.

 

 

برای استعلام قیمت با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

 

 

تفاوت انواع سردخانه های معمولی و صنعتی

همانطور که میدانید، در حوزه ساخت تاسیسات برودتی، تنوع و تفاوت در نیازها و خواسته‌های مشتریان بسیار زیاد است. به همین دلیل، هر سردخانه که توسط شرکت ما طراحی و ساخته می‌شود، به عنوان یک اثر منحصر به فرد در نظر گرفته می‌شود.

در این صنعت، ما با توجه به مشخصات خاص هر مشتری و نوع محصولاتی که قصد نگهداری در سردخانه را دارند، به طور دقیق اقدام به طراحی و ساخت مدل‌های بزرگ و کوچک می‌کنیم. به عنوان مثال، برخی ممکن است از سردخانه برای مواد شکاورزی استفاده کنند که نیاز به شرایط نگهداری خاص دارند. همچنین، بعضی از مشتریان به دنبال نگهداری محصولات پروتئینی و لبنیاتی هستند که از نظر دما و رطوبت شرایط خاصی را می‌طلبند.

همچنین، درخواست‌هایی برای سردخانه جسد نیز وجود دارد که نیازمندی‌ها و استانداردهایی کاملاً متفاوت را برآورده می‌کند. ما به دقت به نیازهای مشتریان پاسخ می‌دهیم و سعی در ارائه راهکارهایی داریم که بهترین کیفیت را با پاسخگویی به نیازهای گوناگون مشتریان فراهم کند.

هدف استفاده

سردخانه های معمولی یا خانگی همان طور که از نامشان پیداست برای مغازه های کوچک یا حتی برای استفاده در خانه طراحی شده اند و هدف اصلی آن ها نگهداری از مواد فساد پذیر در ابعاد کوچک است.

سردخانه های صنعتی که به آن ها سردخانه مواد غذایی نیز گفته می شود، برای نگهداری از مواد غذایی و دیگر مواد فساد پذیر در مقادیر زیاد طراحی شده اند. شما می توانید سردخانه های صنعتی را در مکان هایی مانند رستوران ها، سوپر مارکت های بزرگ، فروشگاه ها و سایر مراکز خرید مواد غذایی برای نگهداری از محصولات مشاهده کنید.

 

فضای ذخیره سازی

با توجه به نوع کاربری، کاملا مشخص است که سردخانه های معمولی فضای ذخیره سازی محدودی دارند. سردخانه های معمولی فقط چند محفظه و قفسه برای نگهداری از مواد غذایی دارند و شما می توانید مقادیر کمی از مواد را نگهداری کنید. برخلاف مدل های معمولی، یک سردخانه صنعتی بسیار جادار است و ظرفیت کافی برای ذخیره سازی غذا و دیگر مواد حساس به دما را در مقادیر زیاد دارد. شما می توانید در این سردخانه ها مقادیر زیادی از مواد غذایی را ذخیره کنید تا در زمان بالا رفتن تقاضا آن ها را بفروشید.

 

قابلیت های نگهداری

یک سردخانه معمولی نسبت به باز و بسته شدن مداوم درب حساس است؛ زیرا با هر بار باز و بسته کردن آن فشار زیادی به کمپرسور سردخانه برای خنک نگه داشتن یخچال وارد می شود. این موضوع می تواند تاثیر منفی بر روی کیفیت و تازگی مواد غذایی و عمر سردخانه بگذارد.

سردخانه های صنعتی به دلیل داشتن کمپرسور های بسیار قدرتمند در برابر باز و بسته شدن و استفاده مداوم مقاوم است؛ به همین دلیل فرقی نمی کند که شما چند دفعه درب سردخانه های صنعتی را باز یا بسته می کنید، آن ها در هر صورت دما را ثابت نگه خواهند داشت تا کیفیت غذا را حفظ کنند.

 

خرید سردخانه و تجهیزات برودتی

در مورد خرید تجهیزات و دستگاه‌های صنعتی برای سردخانه، باید به این نکته توجه داشته باشید که وظیفه اصلی سردخانه‌ها، نگهداری مواد بدون هیچ مشکلی برای مدت طولانی است. اگر شما متوجه شوید که موادی که درون سردخانه قرار داده‌اید بعد از مدتی فاسد می‌شوند، این ممکن است نشان‌دهنده عدم اطمینان از استانداردها و کیفیت تجهیزات باشد. بنابراین، توصیه ما این است که در صورت نیاز به تجهیزات صنعتی مثل سردخانه، از شرکت‌های معتبر و با تجربه خریداری کنید که دارای استانداردها و دانش لازم برای ساخت تجهیزات با کیفیت و اطمینان‌بخش هستند.

 

 

قیمت انواع تجهیزات برودتی و سردخانه

ما اهمیت قیمت گذاری سردخانه ها و در دسترس بودن آن را به خوبی درک می کنیم. مشاغل و صنایع مختلف به این امکانات تخصصی نگهداری و یا انبارش سرد متکی هستند و برای برنامه ریزی و بودجه بندی جهت سرمایه گذاری ابتدا نیاز به کسب اطلاع از قیمت سردخانه دارند. بنابراین ما در ادامه قصد داریم قیمت سردخانه های کوچک و متوسط را برآورد و اعلام کنیم.

 

 

برای استعلام قیمت با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.


 

وقتی نوبت به تعیین قیمت سردخانه می رسد، ما عوامل مختلفی را در نظر می گیریم تا بتوانیم بهترین و مقرون به صرفه ترین راهکار را به مشتریان خود ارائه دهیم. اندازه و ظرفیت تأسیسات عوامل مهمی در قیمت سردخانه هستند، قاعدتاً سردخانه های بزرگتر به ماشین آلات و تجهیزات و هزینه های عملیاتی بیشتری نیاز دارند که بر قیمت خرید سردخانه تأثیر می گذارد. علاوه بر این، موقعیت سردخانه نیز می‌تواند بر قیمت آن تأثیر بگذارد، در واقع هر چه دمای محیط بیشتر باشد قیمت سردخانه بیشتر خواهد بود زیرا باید از تجهیزات با توان بیشتر جهت کنترل دما استفاده کرد و همچنین ممکن است عایق بهتر یا ضخیم تری مورد نیاز باشد.

 

ما مفتخریم که سردخانه هایی با ویژگی و امکانات مختلف ارائه می دهیم و البته که این موارد سفارشی بر قیمت سردخانه تأثیر دارند. سردخانه های ساخت شرکت برودت کار اطلس مدرن است و به سیستم های پیشرفته کنترل دما، تجهیزات کارآمد و کم مصرف و عایق های بسیار خوب و قوی مجهز است. ما همچنین سیستم های مانیتورینگ آنلاین را برای اطمینان از شرایط نگهداری بهینه در سردخانه ارائه می دهیم. این ویژگی ها برای بهبود کارایی عملیاتی و حفظ کیفیت کالاهای ذخیره شده در سردخانه طراحی شده اند.

محاسبه قیمت سردخانه

برای محاسبه قیمت سردخانه و ساخت یک سردخانه با کیفیت و متناسب با نیاز هر کسب و کار ابتدا باید یک تخمین نسبتاً دقیق از وزن، دمای ورود کالا به سردخانه و دما و شرایط نگهداری کالا در سردخانه به دست آورد. دما و شرایط نگهداری استاندارد محصولات مختلف را می توانید از صفحه شرایط و استاندارد نگهداری محصول استخراج کنید. گام بعدی طراحی و محاسبات مکانیکال جهت ظرفیت سنجی ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز می باشد که باید توسط کارشناسان ما انجام شود.

 استفاده از تجهیزات با کیفیت از برندهای معتبر قیمت تمام شده سردخانه را افزایش می دهد اما هنگام بهره برداری با امکاناتی که این تجهیزات ارائه می کنند مانند ضریب اطمینان بالا و مصرف کمتر انرژی، این افزایش قیمت را به خوبی جبران خواهند کرد. نحوه ساخت سردخانه اعم از اجرای عایق بندی و نصب تجهیزات آن نیز به شکل قابل ملاحظه ای بر دوام و کیفیت سردخانه و همچنین قیمت سردخانه مؤثر است.

 

برای استعلام قیمت با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: !!